Wsparcie

Drogie/Drodzy.
To, co się wydarzyło w związku z epidemią zaskoczyło nas. Nie byliśmy na to przygotowani. Wy pewnie też nie. Wszyscy jednak jakoś staramy się w tej nowej rzeczywistości odnaleźć. Widzimy, jak wielu z Was organizuje pomoc, podejmuje działania i dba o swoich podopiecznych mimo tej niecodziennej sytuacji. Dziękujemy Wam za to.

Jako Zarząd Federacji zastanawiamy się nad różnymi możliwościami wsparcia dla Was. Wiemy, że przed Wami teraz wiele nowych wyzwań w Waszych organizacjach, ale też w związku z realizacją przez Was zadań publicznych. Chcemy żebyście pamiętali, że jesteśmy!

W ramach działań statutowych Federacji, oraz w związku z realizacją projektu „Białostocka Akademia Pozarządowa” w ramach środków FIO chcemy zaoferować Wam wsparcie informacyjne, doradcze, księgowe, prawne oraz webinaryjne.

Ø  W ramach Pogotowia Federacji macie do dyspozycji ekspertów, którzy mogą Was wesprzeć w kwestiach prawnych i księgowych związanych z obecną trudną sytuacją. Do czasu zakończenia stanu epidemii porady będą się odbywać w sposób zdalny.

Ø  Jeżeli w ramach swoich działań możecie jakoś pomóc innym organizacjom lub mieszkańcom, mieszkankom, albo jeżeli już podejmujecie takie działania pomocowe – dajce znać, będziemy o Was pisać, wspierać, szukać tych którzy tej pomocy potrzebują.

Ø  Jeżeli w ramach swoich działań potrzebujecie dziś wsparcia, albo konkretnych rzeczy niezbędnych do realizacji zadań i zaspokajania potrzeb podopiecznych – dajce znać, będziemy o Was pisać, wspierać, szukać tych, którzy mogą Wam pomóc.

Ø  Na fanpagu Federacji będziemy na bieżąco zamieszczać informacje najważniejsze dla organizacji pozarządowych, tak by w natłoku wiadomości zalewających nas z każdej strony uporządkować i wyjaśniać to, co realnie nas dotyczy, zorganizujemy krótkie spotkanie online z możliwością zadawania pytań – najbliższe już w przyszłym tygodniu.

Pamiętajcie, że możecie do nas pisać, dzwonić.

E-mail: bialystokfederacja@gmail.com; Telefon: 507694466 (Izabela Hryszko)

Jeśli macie jakieś szczególne potrzeby, na które jest szansa, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć – dajcie nam znać. Mamy nadzieję, że jesteście zdrowi i trzymacie się pomimo izolacji, w której teraz wszyscy się znajdujemy.

Ściskamy Was wszystkich z bezpiecznej odległości

Wasz Zarząd

Pismo, które wystosowaliśmy do Prezydenta Białegostoku – pobierz

Odpowiedź zastępcy Prezydenta Miasta Białegostoku na apel Federacji – pobierz